حضور رئیس دیوان داوری کشور در شیراز

دکتر مائده چینی ساز در سفر به شیراز و پس از دیدار با رئیس کل دادگستری استان فارس، در جمع اعضای داوری مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه استان اظهار داشت: دوره های داوری با هدف تربیت و آموزش داوران در مرکز وکلا برای نخستین بار در کشور برگزار می شود. 

او با بیان اینکه این دوره ها حتی در دانشگاهها نیز برگزار نمی شود، افزود: هدف ما از تربیت داوران علاوه بر تامین نیازها و گلچین کردن خبره های داوری، ایجاد یک فرهنگ سازی نیز در جامعه خواهد بود و مرکز وکلای قوه قضاییه این مهم را یک رسالت بر دوش خود می داند.

چینی ساز با اشاره به تحولات بزرگ در دستگاه قضا از زمان ریاست آیت ا... رئیسی بر این قوه خاطرنشان کرد: از زمان ریاست ایشان و با نگاه عالی دکتر بهادری جهرمی به موضوع، مبحث داوری و ارجاع پرونده ها به داوران تقویت شد که برگزاری دوره های داوری در سطح کشور، اولین گام در این راستا تلقی می شود.

دبیر کل شورای عالی داوری مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با اشاره به فعالیت ارزنده مرکز وکلای قوه در استان فارس نیز گفت: این مرکز یکی از بهترین مراکز ما در سطح کشور است به طوری که هر مسوولیتی که به آن سپرده شده، به نحو احسن انجام شده است.

چینی ساز خاطرنشان کرد: در برگزاری دوره های داوری نیز مطمئن هستیم که مرکز وکلای قوه قضاییه استان فارس، این برنامه را به خوبی دنبال خواهد کرد.

در ابتدای این نشست رئیس مرکز وکلای قوه قضاییه استان فارس نیز در سخنانی اظهار داشت: طبق سیاست های جدید دستگاه قضا، مبحث داوری جهت کاستن از پرونده های قضایی، از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است.

حسن عبدلیان پور ادامه داد: کسانی که در دوره های داوری شرکت می کنند باید بدانند که مسوولیت مهمی را قبول می کنند لذا باید جهت ارتقای سطح بینش خود، دوره های آموزشی و تکمیلی را به خوبی بگذرانند.

رئیس مرکز وکلای قوه قضاییه استان فارس همچنین گفت: برآورد ما این است که اگر این دوره ها به خوبی برگزار شود، قطعا مشکلات دستگاه قضا کمتر خواهد شد و در نهایت امور مردم نیز رسیدگی بهتری خواهد شد.